Puidu-sametkõrges (Flammulina velutipes) on tõeline talveseen, seda sellepärast, et tema viljub hilissügisest kevadeni. Esimesed viljakehad võib leida oktoobris kui ilmad on jahenenud nulli lähedale ning viimased viljakehad kaovad alles märtsis. Selle seene eripäraks on see, et seeni ei kanna ta ennem, kui öösel on miinuskraadid ja päeval plusskraadid. Kui teised seened kaovad öökülmade saabudes, siis teda külm ei takista. Peale külmumist sulab üles ja kasvab edasi. Talvel saab teda seenepakkudelt korjata sulade ilmadega, mis seeni katva lume sulatab. Viimastel talvedel on maapind lume all olnud sula. Sellistes tingimustes kasvab ta ka lume all edasi, ehk tuleb aegajalt minna ja seenepakud lumest puhtaks pühkida ning seeni korjata.
Looduses on ta sage, kasvades igas lehtpuu puistus või kraavivõsas. Eriti armastab ta pajude ja remmelgate puitu ja kände. Aga ei põlga ära ka teisi lehtpuid nagu haab, kask jne. Värvuselt on tema kübar kollane või pruunikaskollane, aga jalg jällegi tume. Võrreldes austerservikuga on ta suhteliselt tilluke seen, mille kübara läbimõõt on 2-5 cm.
Jaapanis kutsutakse seda seent enokitake ning seal on see seen aretatud loodusvalgeks. Kasvatades teda purkides, seatakse purkidele spetsiaalne krae, et seente jalad veniksid hästi pikaks. Sellised pikad valged seened on seal eriti hinnatud.
Maitselt on puidu-sametkõrges hõrk ja mõnus. Kupatamist ei vaja.
Puidu-sametkõrges vajab eriti niisket kasukohta. Ideaalselt kannavad saaki need seenepakud ja kännud, mis asetsevad kohe veepiiril tiigi kaldas või kraavis. Ideaalselt sobivad ka muud äärmiselt niisked kasvukohad.